Linki sponsorowane

Pożyczki na bieżące wydatki – pieniądze bez bik z firm pozabankowych

Kto korzysta z pożyczek pozabankowych?

Osób, które nie mają najmniejszych problemów z uzyskaniem w banku kredytu czy z przyznaniem karty kredytowej w ogóle nie interesują inne sposoby pozyskiwania środków finansowych aniżeli te powyżej wymienione. Nie dla wszystkich jest to jednak aż takie oczywiste, ponieważ kredyt nie jest rozwiązaniem dostępnym dla wszystkich. Wysokie wymagania stawiane klientom przez banki zmuszają wielu ludzi do poszukiwania pozabankowych form finansowego wsparcia.

bezpieczne pożyczki pozabankowePożyczki pozabankowe są właśnie taką formą. Realizowane dzięki nim cele są na ogół inne niż ma to miejsce w przypadku kredytów. Pieniądze są bowiem przeważnie przeznaczane na bieżące wydatki, a nie na wdrażanie w życie długoterminowych planów. Nie jest to naturalnie regułą. Firmy pożyczkowe nie wymagają od konsumentów idealnej historii finansowej. Sam fakt, iż nie są oni sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej sprawia, że wszelakie procedury przebiegają znacznie sprawniej niż w bankach. Generalnie rzecz biorąc, obowiązuje tutaj taka zasada, że im niższe kwota pożyczka, tym mniej jest warunków do spełnienia.

Specyfika polityki prowadzonej przez firmy pożyczkowe sprawia, że opisywane tu produkty finansowe dostępne są dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Nawet, jeśli ktoś nie ma zatrudnienia znajdzie w ofercie wielu firm pożyczkowych pakiet gotówkowy skonstruowany specjalnie z myślą o bezrobotnych. Decyzja o zaciągnięciu pożyczki zawsze powinna być dobrze przemyślana. To pozwala uniknąć niepotrzebnych problemów, które tylko pogorszą stan domowych finansów.

Pożyczka pozabankowa – czy to dobre rozwiązanie?

Pożyczki pozabankowe umożliwiają nam wdrażanie w życie wielu planów, których nie bylibyśmy w stanie zrealizować tylko nakładem własnych środków. Jest to alternatywa dla kredytów, z których nie każdy może skorzystać. Obowiązek posiadania wysokiej zdolności kredytowej oraz nieskazitelnej historii w Biurze Informacji Kredytowej to dla coraz liczebniejszej grupy Polaków wymagania nie do spełnienia.

Przejawia się to między innymi w trudnościach z płaceniem rat w ustalonych terminach, a nie brakuje i takich osób, które w ogóle przestały spłacać kredyty. Jeśli znajdujemy się w dość trudnej sytuacji bądź potrzebujemy gotówki w trybie pilnym, pożyczka pozabankowa może się okazać całkiem niezłym rozwiązaniem – ale tylko pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, kiedy można sobie na nią pozwolić. Niektórym niestety brakuje umiejętności obiektywnego oceniania sytuacji, w której się znajdują, co później pociąga za sobą niezbyt przyjemne konsekwencje. Tak więc mierzenie sił na zamiary to absolutna podstawa. Kolejną równie istotną kwestią jest wybór oferty pożyczkowej. Do tego też nie każdy przykłada się tak solidnie jak powinien.

Rynek daje nam w tym względzie naprawdę niemałe możliwości, więc nie wykorzystanie tego faktu na własną korzyść jest nieporozumieniem. Oferty firm pożyczkowych wymagają starannej analizy oraz porównań, w przeciwnym wypadku nie ma co liczyć na znalezienie takiej, która spełni nasze oczekiwania. Rzecz jasna idealne rozwiązanie nie istnieje, ale to nie oznacza, że nie ma opcji optymalnie dopasowanej do naszych potrzeb.

Kredyt a pożyczka pozabankowa – istotne różnice

Pożyczki gotówkowe bez BIK to specjalność licznych firm pożyczkowych, których na naszym rynku nie brakuje. Są to instytucje pozabankowe, które swoje usługi świadczą na zupełnie innych zasadach aniżeli banki. Stąd właśnie bierze się tak duże zainteresowanie tym tematem, chociaż rzecz jasna pewnych porównań nie sposób tutaj uniknąć. Firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do banków, stosują bardzo uproszczone procedury. Dzięki temu wszelakie formalności są załatwiane bardzo sprawnie.

Firmy pożyczkowe dokładają wszelakich starań, aby w miarę możliwości wnioski rozpatrywać od ręki. Tak też zresztą na ogół się dzieje. Ponadto na wypłatę środków klient nie musi czekać długo. Niejednokrotnie ma to miejsce jeszcze w tym samym dniu, w którym złożył wniosek. Gotówkę można dostać od ręki bądź też przelewem na konto, dlatego ważne jest posiadanie rachunku w banku (jest to istotne zwłaszcza wówczas, gdy ktoś ubiega się o pożyczkę online).

Firmy pożyczkowe są nastawione na świadczenie usług dla innej grupy klientów aniżeli banki. Wiadomo, że uzyskanie kredytu w banku jest uzależnione od wielu czynników, przy czym te najważniejsze to posiadanie wysokiej zdolności kredytowej oraz nieskazitelnej historii finansowej w Biurze Informacji Kredytowej. W firmach pożyczkowych z kolei nie jest to konieczne, dlatego też ich usługi dostępne są dla osób znajdujących się w niezbyt ciekawej sytuacji materialnej (nadmierne zadłużenie, brak zatrudnienia etc.). W odróżnieniu do kredytów, pożyczki pozabankowe mogą opiewać na bardzo niskie kwoty.

3 thoughts on “Pożyczki na bieżące wydatki – pieniądze bez bik z firm pozabankowych”

  1. Mam pewne obawy co do takich firm. Zwykle biorą od swoich klientów dużo pieniędzy, otrzymanie pożyczki nie zawsze jest pewne, a warunki dość wyśrubowane. Wiadomo, że każdy liczy pieniądze i chce zarobić ich jak najwięcej, ale o parabankach słyszałam już dużo złego… Jak to jest naprawdę?
    Ola / Poznań

  2. Pilnie poszukuję 1500 zł ale żaden bank nie chce mi pożyczyć kasy, bo jestem w bik z powodu dawnej zaległości. Czy mam jakieś szanse na pożyczkę? Tylko taką żeby nie skroili mnie z całej kasy! Znacie jakąś dobrą firmę? Najlepiej w Koszalinie lub gdzieś blisko. Dzięki! Arek

  3. POMOCY!!!!!! Wpadłam w spiralę zadłużenia. Zaciągnęłam trzy niewielkie pożyczki w bankach. Wszystko było dobrze dopóki firma regularnie i dosyć dobrze płaciła. Sytuacja się skomplikowała, gdy wypłaty zaczęto płacić pracownikom nieregularnie i w dodatku okrojono je z premi. Zaczęłam spóźniać się z ratami (od razu pojawiły się monity, a wraz z nimi dodatkowe karne opłaty). Obecnie jestem bez pensji już drugi miesiąc i nie wiem co będzie dalej – czy firma się podniesie po przejściowych kłopotach, czy może powinnam już szukać nowej pracy? Na chwilę obecną pilnie potrzebuję pieniędzy na spłatę istniejących zobowiązań jak i na bieżące życie. Czy dostanę pożyczkę pozabankową bez sprawdzania w BIK? Jeśli tak, to w jakiej firmie – może macie jakieś doświadczenie. Proszę o jakieś info i z góry dziękuję.
    Aśka z Gliwic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*