Linki sponsorowane

Potrzebuję pożyczki na spłatę innych kredytów

Znowu wracam do takich smaczków, które kompletnie mnie rozbrajają jak widzę wpisy na serwisach społecznościowych, na którym ludzie szukają pożyczek. Takie cuda co tam się trafiają to naprawdę mogą sprawić, że człowiek straci dystans do inteligencji w naszym narodzie.

Coraz częściej natykam się na zapytanie typu „Potrzebuję pożyczki na spłatę innych kredytów” lub podobne w stylu „Potrzebna pilna pożyczka na spłatę moich innych zobowiązań”. Przecież to jakaś kompletna paranoja i absurd żeby dalej się zapożyczać jeśli już jesteśmy zapożyczeni ponad miarę. Zamiast od razu szukać pożyczki to chyba powinniśmy zastanowić się i z kartką w ręku przemyśleć skąd mamy tak duże długi i co możemy zmienić w swoim życiu żeby nie popaść w tak zwaną spiralę kredytową.

Spirala kredytowa to coś co może na długie lata zniszczyć nasze finanse i doprowadzić wręcz do ruiny, która zrujnuje cały nasz dotychczasowy dorobek. Osobiście znam osoby, które wiecznie są zapożyczone i u których kredyt goni pożyczkę i na odwrót. Tak naprawdę wystarczyłoby żeby zapisywali swoje wydatki i nie płacili za to co im nie jest niezbędne do życia. Jednak prości ludzie nie widzą tego, że na papieroski wydają 500 zł miesięcznie, na alkohol też minimum 300 i na słodycze lub po prostu cukier bez którego można się obejść z pożytkiem dla zdrowia kolejne 200 zł. Prosty człowiek nie potrafi sobie tego dodać i przemnożyć przez 12, a ktoś kto ma chociaż kapkę rozumu i oleju w głowie od razu obliczy, że daje nam to sumę ok 12 tys. zł w roku…

4 thoughts on “Potrzebuję pożyczki na spłatę innych kredytów”

  1. Polacy niestety najczęściej biorą pożyczkę, a dopiero później zastanawiają się nad jej spłatą. Zamiast na samym początku dobrze przemyśleć sprawę. Później okazuje się, ze pieniądze bardzo szybko się rozeszły a teraz nie ma komu spłacać długów. I przez wizytą komornika może uchronić nas tylko i wyłącznie kolejna pożyczka. I tak się człowiek w tym wszystkim zapętla. Do niczego dobrego takie ciągłe zapożyczanie się z pewnością nie prowadzi.

  2. mi się wydaje, że niektórzy ludzie nie otrząsnęli się jeszcze po KOMUNIE i nadal mają niezaspokojone potrzeby konsumpcyjne. Czasem myślę, że żyje w kraju, w którym dopiero teraz otworzyli drzwi na zachód. Problem jest taki, że wydajemy więcej niż mamy-posiłkując się przy tym kredytami z różnych instytucji. Spłacamy także jeden kredyt drugim i zaciskamy pętlę na szyi.

  3. Pożyczanie pieniędzy na spłatę innych zadłużeń przypomina mi ucieczkę przed lawiną… Albo uda się przed nią uciec i uratować, albo niestety zostaniemy zasypani bez szans na ratunek. To już przedostatni etap przed wpadnięciem w spiralę kredytową, z której ciężko już się wydostać. Jeżeli dług poganiamy następnym długiem, to jest już naprawdę źle…

  4. Witam,potrzebuje wsparcia,pomocy,mam dlug w banku na 22 tys,nie pracuje i nie daje juz rady,ciagle upomnienia,telefony z banku itd.Nie sypiam po nocach,jestem juz zmeczona,jak z tego wybrnac??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*