Linki sponsorowane

Jak bezpiecznie pożyczyć komuś pieniądze

Jest kilka znanych i często cytowanych powiedzeń ludowych, które naprawdę warto sobie raz na jakiś czas przypominać i nigdy o nich nie zapominać. Jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy to ja osobiście znam takie dwa najważniejsze – „najlepszy zwyczaj nie pożyczaj…” oraz „chcesz stracić przyjaciela to pożycz mu pieniądze…”.

Są to powiedzenia rzeczywiście prawdziwe  i zawsze, ale to zawsze sprawdzają się w praktyce. Jednak są osoby, które chcą komuś pomóc lub po prostu mają nadmiar gotówki i chcą ją pożyczać na procent po to żeby na tym zarabiać. I w jednym i drugim przypadku należy zachować ostrożność i zawsze odpowiednio się zabezpieczyć przed tym zanim pożyczymy komuś nasze ciężko zarobione pieniądze.

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na to żeby zabezpieczyć naszą gotówkę i bezpiecznie pożyczyć pieniądze znajomemu lub po prostu komuś z internetu. Ten sposób to po prostu zastaw. Weźmy w zamian coś co jest wartościowe i co najważniejsze nie podlega dewaluacji i w razie czego bardzo łatwo da się sprzedać po to żeby odzyskać nasze pieniądze. Oczywiście do takich rzeczy, które nadają się na zastaw najlepiej nadają się mieszkania, złoto lub nie za drogie samochody z dobrego rocznika.

Ile najwięcej pieniędzy można pożyczyć komuś pod zastaw złota, samochodu lub hipoteki?

Osobiście polecam nie pożyczać więcej niż pięćdziesiąt procent realnej wartości danego zastawu. Chodzi o to żeby zawsze czuć się komfortowo i pożyczać tyle żeby w razie czego bez najmniejszego stresu sprzedać zastaw i wyjść na swoje z zarobkiem.

Czy przy umowie pożyczki pod zastaw potrzebny jest prawnik lub notariusz?

Przy większych kwotach uważam, że bezwzględnie potrzebna jest wizyta u notariusza. Chodzi o to żeby ktoś nam w przyszłości nie próbował przed sądem wmawiać, że nie wiedział co podpisuje i nie miał świadomości, że ten zastaw może stracić w razie nie spłacenia pożyczki. Notariusz wszystko mu ładnie przeczyta zanim podpisze mowę…

3 thoughts on “Jak bezpiecznie pożyczyć komuś pieniądze”

  1. Świetny artykuł, wiele się z niego dowiedziałem. Ostatnio wpadło mi trochę pieniędzy i pomyślałem, że skoro inflacja zżera tyle na lokacie to może warto zostać prywatnym pożyczkodawcą. Tylko nie wiem czy jest to do końca bezpieczne, chyba musiałbym działać w jakimś serwisie, bo tak na własną rękę to duże ryzyko.

  2. Czy na pewno każdy może tak sam z siebie pożyczać pieniądze drugiej osobie?beż żadnej regulowanej działalności?nie jestem do tego przekonany. A co z podatkami i korzyściami w postaci odsetek kapitałowych. Fakt są portale społecznościowe social lending(pożyczkowe portale) ale tam akceptując regulamin stajemy się pełnoprawnymi uczestnikami tego projektu i możemy legalnie pożyczać niewielkie kwoty.

  3. czy osoby które pożyczają innym pieniądze na procent to są ludzi pomagający czy oszuści czy zwykli biznesmeni? według mnie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie bo każda sprawa jest inna i nie da się wszystkich zamieść do jednego worka. Na pewno jedno co trzeba od razu wykluczyć to jakiekolwiek myślenie, że ludzie którzy są prywatnymi inwestorami i udzielają pożyczek to zajmują się pomaganiem osobom zadłużonym i potrzebującym pomocy finansowej 🙂 Przecież nie ma cudów na tym świecie i takie coś jak pomoc od osób pożyczających gotówki na procent nie istnieje. Dla każdego jest to zarabianie pieniędzy i interes. Teraz chodzi tylko o to żeby umieć rozróżnić uczciwego pożyczkodawcę od oszusta który próbuje wyłudzić pieniądze. Jak poznać że ktoś jest oszustem finansowym i chce nas oszukac i wcale nie chce nam udzielić pożyczki ani kredytu? Otóż najczęściej nie uczciwe osoby udzielające prywatnych pożyczek żądają przedpłat na swoje konto bankowe za nic i twierdzą, że jest to opłata weryfikacyjna. Ja raczej bym takim osobom nie zaufał i poszukałbym ludzi którzy pożyczają gotówkę na procent ale takich bez żadnych przedpłat i opłat wstępnych z góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*