Linki sponsorowane

Czy provident sprawdza BIK

Provident to instytucja pozabankowa, która dosłownie przebojem wdarła się na Polski rynek pożyczek gotówkowych. Ilość klientów w Polsce którym Provident udzielił pożyczki sięga już kilka milionów i ta liczba stale rośnie.

W związku z tym, że ta firma jest tak popularna można także trafić na coraz ciekawsze zapytania o nich zarówno w wyszukiwarkach jak i na forach internetowych, które każdego dnia przeglądam. Oto kilka pytań i problemów oraz opinii jakie znalazłem w ostatnich dniach jeśli chodzi o Provident.

Czy Provident sprawdza swoich klientów w bazie bik, krd i big?

Na to pytanie nie jestem w stanie do końca odpowiedzieć, ale postaram się to w prosty sposób wytłumaczyć. Otóż można domniemywać, że tak wielka instytucja ma swój dostęp do tych wszystkich baz i sobie do nich zagląda w celu przyjrzenia się potencjalnemu klientowi. Jednak z tego co wiem to negatywna opinia w BIK-u nie dyskwalifikuje osoby ubiegającej się o pożyczkę gotówkową.

Czy Provident dzwoni do pracodawcy w celu weryfikacji naszego zatrudnienia i zarobków?

Do Providenta trzeba przynieść zaświadczenie o osiąganych zarobkach i dochodach bo to właśnie jest najbardziej brane przy podejmowaniu decyzji kredytowej. Oczywistym jest, że każdy pożyczkodawca dla którego najważniejsza jest zdolność kredytowa będzie chciał ją zweryfikować i wykona telefon do pracodawcy z zaświadczenia.

Czy Provident zgłasza dłużników do BIK?

BIK jak sama nazwa wskazuje jest bankowa informacja kredytowa czyli tam bazę aktualizują banki, a nie instytucje pozabankowe zwane inaczej parabankami.

Czy Provident może nas podać do sądu i zlecić egzekucję długu do komornika?

Oczywiście, żę tak, a może nawet przede wszystkim tak 🙂 Przecież nie mają prawa przysłąć nam „karków” do domu po pieniądze tylko muszą działać metodami dozwolonymi przez prawo. A prawo w taki wypadku przewiduje właśnie podanie dłużnika do sądu, a potem zlecenie wykonanie prawomocnego wyroku do kancelarii komorniczej żeby ta zajęła się egzekucją długu.

5 thoughts on “Czy provident sprawdza BIK”

  1. A ja gdzieś kiedyś wyczytałam, że instytucje pozabankowe, w tym tez przecież Provident mają co najwyżej dostęp do BIG-u i KRD, ale nie do BIK-u. Nie wiem czy to prawda, nie chcę nikogo wprowadzić w błąd. W każdym razie każda instytucja moim zdaniem i tak dokładnie weryfikuje potencjalnego pożyczkobiorce, więc nie ma co się łudzić, że do czegoś się nie dokopią. Lepiej od razu powiedzieć a może przymkną oko na coś co miało miejsce dawno temu.

  2. jak można zrezygnować z umowy na pożyczkę w Providencie? mam tam kredyt i chcę rozwiązać z nimi umowę bo nie potrzebuję już tej kasy. Jak szybciej zwrócić pożyczkę dla Provident i nie zapłacić jakiś kar i dodatkowych odsetek. pomóżcie w rozwiązaniu szybciej pożyczki jaką oferuje Provident, jak rozwiązać umowę w Providenta bez żadnych problemów i dodatkowych kosztów?

  3. czy w providencie można dostać pożyczkę jesli jest się zadłużonym i widnieje w bazach biku? czy provident daje pożyczki dla obciążonych innymi kredytami? potrzebuję pożyczyć dokładnie 7 tys. zł i nie wiem czy iść nawet do providenta przez to, że mam już inne kredyty w bankach

  4. Provident na pewno ma dostęp do wszelkich baz danych typu BIK, KRD, czy BIG. Sprawa rozbija się o to, czy Provident korzysta z nich przy udzielaniu kredytów. Z tego co wiem to owszem korzysta!ale przy niewielkich problemach kredytowych każdy może liczyć na akceptacje w tym parabanku

  5. Providen to cwane lisy , nie sprawdzają czy ty pracujesz , czy nie , dla nich liczy sie podpisanie umowy , to najgorszy pozabank , jaki polska istnieje , z tego co wiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*