Linki sponsorowane

Czy Getin Bank sprawdza w BIK-u

Pisałem już tutaj wcześniej o tym co to jest BIK? Wydaje mi się, że nie i dlatego pozwoliłem sobie na ten króciutki artykulik dotyczący powyższego zagadnienia. Wydaje mi się, że coś tam już wspomniałem, ale chyba nie wyczerpałem tematu i teraz , gdy zobaczyłem gdzieś zapytanie „Czy w Getin banku sprawdzają bik” postanowiłem się wypowiedzieć.

BIK czyli Bankowa Informacja Kredytowa to takie coś co wie o nas wszystko jeśli chodzi o kredyty i pożyczki w bankach. Każdy oficjalny bank w Polsce musi tam zamieszczać informacje o klientach, którzy zaciągają jakiekolwiek zobowiązania. Nie ważne czy jest to jakaś małą pożyczka gotówkowa czy ogromny kredyt hipoteczny. Tak więc , gdy ktoś pisze , że ma problemy bo jest wpisany w BIK-u to pisze bzdury 🙂 W BIK jest każdy kto ma jakieś zobowiązanie finansowe wobec banku. Mało tego bo tak naprawdę jeśli staramy się o jakieś kredyty to lepiej jest być już w BIK-u jednak w sposób nie budzący najmniejszych wątpliwości. Po prostu trzeba regularnie płacić wszystkie swoje raty i już mamy pozytywną historię kredytową i pozytywne wpisy w BIK.

Czy Getin Bank sprawdza bik?

No oczywiście, że sprawdza. Oni muszą zawsze zajrzeć do BIK zanim wydadzą opinie i decyzję kredytową. Ludzie niestety mylą często pojęcia myślą, że skoro powyższe placówki reklamują się, że dają szybkie kredyty bez zaświadczeń to znaczy, że nie sprawdzają biku. Bardzo mylne przeświadczenie bo Getin jest bankiem, który podlega pod KNF i ma nakaz żeby każdego w tym biku zawsze sprawdzić bardzo dokładnie.

3 thoughts on “Czy Getin Bank sprawdza w BIK-u”

  1. Każdy Bank sprawdza przyszłego kredytobiorcę w BIK-u, leży to w jego interesie. Nie ma co się łudzić, że akurat kiedy trafi na nas to ktoś przymknie oko. Niestety lub stety – każdy kto ubiega się o pożyczkę czy kredyt w banku musi mieć pozytywną historię kredytową. Przy negatywnej nici z kredytu. Ale to dobrze, że tak sprawdzają, bynajmniej nie będzie tylu złych kredytów jak niegdyś. Ludzie się łudzą i kombinują, a wystarczy tylko zadbać o dobrą historię kredytową, wywiązywać się terminowo z zaciągniętych zobowiązań.

  2. Nie dość, że banki sprawdzają BIK, to jak ostatnio pytałem w Idea Bank, sprawdzają praktycznie wszystko co tylko można. Dzisiaj żaden bank nie pożyczy pieniędzy osobie, która w jakichkolwiek bazach jest pokazana w negatywnym świetle. Nawet jak obecnie super zarabia.
    Dla osób z takimi problemami pozostają jedynie parabanki ze swoją zdzierską ofertą.

  3. Bardzo dobrze, że banki tak skrupulatnie sprawdzają każdego klienta zanim udzielą pożyczki. Jeżeli ktoś posiada złą historię w BIK-u, to niestety dla banku jest osobą niewiarygodną i pożyczki czy kredytu nie otrzyma. W takich okolicznościach można poszperać w Internecie i zorientować się co oferują parabanki. Trzeba jednak być świadomym, iż oprocentowanie i koszty są bardzo wysokie. No i większość takich firm pożycza małe kwoty i z krótkimi terminami spłaty 7, 14 i 30 dni.
    Teresa z Piły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*