Linki sponsorowane

Banki bez sprawdzania w bik

Niewiedza polskich internautów sięga już chyba zenitu i sam się dziwię, że są osoby, które nie mają elementarnej po prostu świadomości gdzie żyją, co się wokół nich dzieje i , że istnieją jakieś ustawy i instytucje państwowe sprawujące nadzór nad innymi instytucjami. Przed chwilą rzucił mi się w oczy post pod tytułem „banki bez sprawdzania w bik-u”.

Tym razem opadło mi chyba wszystko co jeszcze mogło opaść i dostałem jakiegoś wytrzeszczu oczu w ekran monitora żeby jeszcze raz przeczytać taką głupotę. Przecież żeby jakaś instytucja mogła w swojej nazwie używać słowa Bank to musi być to instytucja podlegająca pod KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Bez tego nikt i nic nie może nazywać się bankiem. I to właśnie KNF dba o to żeby banki przestrzegały wszystkich wytycznych jakie przewidział nasz Polski ustawodawca czyli Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.A tak się składa, że Polskie prawo bankowe nakazuje każdemu bankowi zawsze sprawdzać każdego klienta w bazach BIK-u. Nie ma możliwości i nie istnieje w Polsce bank nie sprawdzający swoich przyszłych klientów w Bankowej Informacji Kredytowej. Jest to jak pacierz dla każdego banku, więc pytanie o bank bez bik jest po prostu czymś jak pytanie o cukier bez cukru…

Kto w Polsce nie sprawdza w BIK?

W Polsce biku nie sprawdzają tylko parabanki. Jednym z takich parabanków jest na przykład Provident. Ta instytucja bazuje na swojej wypracowywanej przez lata renomie i ma miliony klientów. Od niedawna także Amber Gold zaczyna udzielać pożyczek bez bik, ale pamiętajmy , że to nie jest bank i nie ma żadnego nadzoru finansowego nad sobą więc zawsze zachowajmy ostrożność podpisując z nimi jakąkolwiek umowę.

6 thoughts on “Banki bez sprawdzania w bik”

  1. Jestem pracownikiem banku, więc wiem co mówię, wszystkie banki sprawdzają dokładnie każdego pożyczkobiorcę, potencjalnego kredytobiorcę. A po wprowadzeniu zmian w przepisach, restrykcje się jeszcze zwiększyły. Każdy pracownik ma obowiązek dokładnego sprawdzenia klienta. Po pożyczkę bez BIK to się można udać do instytucji pozabankowych. I nawet jeśli Provident nie sprawdza, to jednak weryfikuje klientów w inny sposób. Z pewnością jakiś system jest do tego wykorzystywany. Trzeba dbać o dobrą historię kredytową.

  2. czy banki wiedzą o nas wszystko? to znaczy czy polskie banki mogą sprawdzać swoich klientów czy przypadkiem nie mają zaciągniętego kredytu lub pożyczki w jakimś innym banku? a jak jest jeśli chodzi o zagraniczne banki w polsce? jak ktoś się zna na tym to proszę o odpowiedź bo sam nie wiem jak banki mogą sprawdzać w innych bankach czy ktoś ma pożyczkę skoro to wszystko jest konkurencja

  3. czy naprawdę wszystkie banki każdy kredyt lub pożyczkę sprawdzają w tej całej bazie bik? nie da się jakoś tego ominąć i zrobić tak żeby bank nie sprawdzał nas w bazach? mam złą historię kredytową właśnie w bik i szukam jakiegoś banku, który tej historii nie weryfikuje. czy w polsce są w ogóle możliwe w jakimś banku kredyty bez weryfikacji w bik?

  4. powiedzcie gdzie jeszcze nie jest sprawdzany w Polsce bik. ja osobiście nie mam pojęcia czy są jakieś polskie banki gdzie nie jest sprawdzany zawsze bik i jakoś można ominąć całą tą procedurę. nie mam pomysłu na kredyt bo własnie mam negatywną historię i jestem wpisana w całe to paskudztwo

  5. I bardzo dobrze, że w bankach sprawdzają bik. Dzięki temu nie płacimy za pożyczki jak za zboże. Parabanki pożyczają pieniądze każdemu – bezrobotnemu, bezdomnemu, alkoholikowi… gdyby się uparli to nawet głuchemu i kulawemu psu by pożyczyli. Tyle że oni nie sprawdzają w bik, a poza tym mają bardziej ryzykownych klientów, przez co zabezpieczają się wysokimi prowizjami, które pokrywają straty wynikłe z nieuczciwych dłużników.

  6. Słyszałam, że każde zapytanie do BIK obniża ranking. Niestety mam nie najlepszy i ostatnio 3 banki odmówiły mi z tego powodu pożyczki. Nie chcę jeszcze psuć BIKU i wolę was spytać czy parabank jakim jest Skok sprawdza BIK ?
    Jeśli nie sprawdza, to jutro pójdę i spróbuję pożyczyć 1000 zł. Jeśli jednak sprawdza, to nie mam po co iść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*